3 Temmuz 2013 Çarşamba

p-pa-parmaklarım... a-acıyor...


Yaz tatilini en güzel tanımlayan resim bu. Evet, Nakamura sanırım Aku no Hana'da sevdiğim tek karakter. Aslında onu da sevdiğim pek söylenemez ama tek sevilesi karakter o asdfgjk Yani bir animenin bu kadar aptal ve sinir bozucu karakterleri olabilir, hele o ana karakter! Adını bile söylemek istemiyorum! Malın önde gideni. Yok canım Aku No Hana'dan nefret etmiyorum hatta seviyorum da ama... Ama işte -_-

Yaz tatili ne kadar sıcak ve sıkıcı geçse de... Ah nalet olsun seviyorum yaz tatilini! Tamam yaz tatiliyle beraber bende sabah ezanıyla yatıp öğlen ezanıyla kalkan ve sadece patates kızartması ve kolaya beslenen bir organizmaya dönüştüm ama umurumda değil ;A; Çünkü hiç olmadığım kadar büyük bir rahatlıkla anime izleyebiliyorum ;A; Sıbıhlırı kıdır ve bu çok iğlincili ψ(`∇´)ψ Ah evet. Saçmalıyorum. Gene sabahladım ve hamam böcekleriyle karşılaşma korkusu yüzünden ellerimi yıkayamadığım için ellerim fena yağlı asdfghjk. O değilde Blood-C harbi iyi anime, izleyin, izletin U_U Yani aslında sırf kan dolu olduğu için başlamıştım animeye ve konulan sansürler yüzünden bok oldu güzelim anime. Ben o vücudun ortadan ikiye ayrıldığını, o kızın kafasının koptuğunu ve vücutlarının ortasında kocaman delikler açılmış o öğrencileri görmek istiyorum ne bok diye sansür koyuyon lan oraya?! Sansür olayına öyle sinir oldum ki açıp gugıldan baktım sansürsüz
Saya-chan wa kakkuiiğğ!! *w*
hallerine asdfghjk (p-psikopat değilim ;A; sadece o kanı ve parçalanan vücutları görmek istiyorum o kadar ;A; bir dakika... Ah.) Konusuna kısaca değinmek gerekirse Saya adında oldukça saf ve sakar bir kızımız var. Bu kızımız geceleri insanları yiyerek beslenen ata denilen yaratıklara karşı savaşıyor falan filan. Tabi animenin sonunda fena göt oluyorsunuz ama gene de izleyin. Konusu, tam emin olmasam da, Blood+ ile uzaktan yakından alakalı sanırım ve Blood+'ı izlemediğim için konusuna tam olarak hakim olamadım ama bu bile Saya'nın en sevdiğim kadın karakter olmasına mani olmadı. Tamam, aşırı soğuk kanlı ve mimiksiz karakterleri sevmiyorum ama Saya'nın yeri ayrı U_U Hele filmde nasıl havalıydı öle ırıspı *A*

Tabi okul ve dersler yüzünden uzun bir uykuya dalmış fangirllük yanımı sarsarak uyandıran Ouran Highschool Host Club da var. Erkek gibi görünen fakir bir kız, zengin erkek haremi falan hiç sıcak yaklaşmamıştım animeye ama şimdi bitecek diye ödüm kopuyor >m< OĞLUM BU VELETLER ÇOK TATLI LAN. BİZİM OKULUMUZDA NİYE BÖYLE BİR KULÜP YOK LAN? BİZ İBNE MİYİZ LAN? SADECE YAKIŞIKLI VE BİR O KADAR DA GERİ ZEKALI ERKEKLERDEN OLUŞAN BİR KULÜP İSTİYORUM, ÇOK MUĞ? Askskcjfkndoexnkd cidden fangirllük yapmayalı çooooook uzun zaman olmuştu, bağışlayın ama Tamaki-senpai benim sadece yakışıklı, cool, tatlı, şirin anime veletlerinden oluşan özel haremime hoş geldin~ Harbiden yanaklarım acıyor animeyi izlerken asdfngkgl Normalde shoujoların esas kızlarına acayip kıl olurum, çok yapmacık, sulu göz ve aşk dolu olurlar ama Haruhi... Evet o çok farklı ;_; İlk başta bu animeden nefret ettiğim için kendimi öyle kötü hissediyorum ki ;m; (bkz. Çok popüler olan ve herkesin sevdiği şeyden otomatik olarak nefret etme hastalığı)

Gene çok konuştum. O yüzden çevirdiğim Mary-sue testini ve saide yaptığım sürü resmi koyup gideceğim. Telefonda yazı yazmak bayağı zor ve ellerim hem terli hem de sucuklu ekmek yüzünden yağlı olduğu için daha fazla dayanamayacağım.

Not: Deviantart üyeleri eminim bu testi görmüşlerdir ama işsizlik işte ben gene de koyacağım U_U
Notunnotu: Açıkçası ingilizceme güvenmiyorum bu yüzden siz testin orijinaline de bir bakın nolor nolmaz asdfgh

MARY-SUE TESTİ
Cevabınızın "EVET" olduğu her soruya yanındaki puanı verin.
 1. Karakterinin doğal olmayan bir saç rengi var mı? (boyalı saç sayılmaz) +2
 2. Karakterinin saç/göz rengi zaman içinde kendi kendine değişti mi? +4
 3. Karakterinin süper/doğaüstü güçleri var mı? +2 Eğer diğer karakterlerinde güçleri varsa, karakterin diğerlerinden daha mı güçlü? 
 4. Karakterinle romantik olarak ilgilenen iki ya da daha fazla kişi var mı? +2
 5. Karakterin iki ya da fazla kişiyle romantik olarak ilgileniyor mu? +1
 6. Karakterinin geçmişi: a) Trajik, travmatik +3 b) Gizemli, bilinmiyor +4 c) Sıradan +0
 7. Karakterin teknik olarak ölmüştü ama sonra hayata geri dönmeyi başardı mı? +5
 8. Yaşanan her şey, olan her olay karakterinle mi ilgili? +6 (Tamam, bu soru aslında böyle değil. Aslından bir bok anlamadığım için testi hazırlayan kişiye ne demek olduğunu sordum ve bana böyle dedi. Ama siz gene de sorunun orijinaline bir bakın. Buradaki herkesin ingilizcesi benden on bin kat daha iyi ;_;)
 9. Karakterin daha güçlü düşmanlara karşı koyabilir mi? +4
 10. Karakterinin kendi düşmanı ya da ondan sonra güçlü biri var mı? +4 (Allah'ım sana geliyorum)
 11. Karakterin birini öldürdü mü? +1
 12. Karakterin birinin hayatını kurtardı mı? +1
 13. Karakterinin doğal olmayan özellikleri var mı? (kedi kuyruğu, hayvan kulakları, pençe gibi) +1 puan her özelliğe
 14. Karakterin ırkların bir karşımı mı? (vampir, mutant, kurtadam, peri vs) +1 puan her türe
 15. İki (ya da daha fazla) kuruluş karakterinin onlara katılması için savaşıyor mu? +3
TOPLAM:
0-10:  Kasten bir mary-sue yaratmaktansa aya gidip geri gelmeyi tercih edersin
11-20: Karakterin doz aşımı olmayan, ilginç bir karakter
21-30: Karakterin kabul edilebilir ama belki bir şeyleri düzeltmelisin
31-40: Çok kötü. Bir mary-sue yaratmışsın, yüzleş bununla dostum

Bu teste göre Bloen 12, Nate 10 ve Çengelli 9 aldı U_U ShEni GhErcHékTeN cHoOookh sEfİyOrUuum ßéßEqİm ChéNgElLi ;))) Asjkfhjkshjkghj. Bir dakika, fark ettim de çıkan bütün sayılar karakterlerim doğum gününe denk geliyor: Bloen 12 aralık, Nate 10 ağustos ve Çengelli 9 kasım ಠ_ಠ Nedense korkmaya başladım...

Ah neyse neyse. Sadece tesadüf canım, değil mi O____O ?

O değilde şuan gözlerimi açık tutmak için büyük uğraş veriyorum. Şu resimleri de koyup artık gerçekten yatmak istiyorum. Ve saat öğle 11:40 asdfghjk. Son haftalarda ne olduysa bilmiyorum, saide resim çizmeden duramıyordum bu yüzden ortaya bir sürü bok gibi şey çıktı. Hayır, ilham gelmesine geliyor da, şimdi hiç kıçımı kaldırıp resim yapmak istemiyorum. Bu yüzden resimlerde bir sürü hata var ve onları düzeltemeyecek kadar üşengecim ösür dilerim -__-"
eeeeeeee..... İşte yeni karakterlerden biri. Aslında yeni değil çünkü onu ikinci dönemin başlarında, coğrafya dersinde gördüğüm bir rüyanın etkisinde kalarak buldum. (Zaten bütün karakterlerim gördüğüm rüyalar ile ortaya çıkıyorlar. Mesela Bloen'e o aptal görünüşü veren ben değildim, rüyamdı ._.) O sanırım bir ispanyol ama buna rağmen neden yeşil gözleri ve sarı saçları var bilmiyorum asfsgg (sarı saç fetişim falan yok. lütfen.) Una'nın neden gözlerinde bandajla dolaştığını anlatamayacağım zaten anlamamanız imkansız akljdakf. Bu arada o bandajlar her defasında değiştiği için özür dilerim. Onun yaşı konusunda gerçekten hiçbir fikrim yok. Cidden karakterlerime yaş bulmayı sevmiyorum. Neden yaşsız olamıyorlar ki? Tamam, saçmaladım. Sıradaki resim.

DAHA FAZLA UNA. TIPKI BLOEN GİBİ SÜREKLİ ONU ÇİZEREK ONDAN SOĞUMANIZI SAĞLAYACAĞIM, EN KORKUNÇ RÜYALARI GÖRMENİZİN SEBEBİ OLACAK NİHHAHAHAHA. (Evet Una'nın bir atkısı yok ve ona verdiğim sofra bezini kesip atkı olarak kullanmaya başladı. (Hiçbir şekilde ret etmiyorum, o çiçekli gömleği çizerken Ben'in büyük babasından esinlendim asdfg))

Bunu çizmeden önce yaoi manga falan okumadım. Doğru söylüyorum, inanın. De şimdi çok saçma gelmeye başladı -_- Burdan onun ne kadar sulu göz olduğunu da anlayabilirsiniz -___-"" Şey, aslında benim fujoshi bilinç altımın bir ürünü Nate'e "senpai" diye seslenmesi ama sanırım ondan küçük bu çocuk. DAHA KARAKTERİMİN YAŞINI BİLMİYORUM. ÜZERİME GELMEYİN KARDAŞLAR. ACIMDAN YANIYORUM ŞUAN. 

Görünüş konusunda hiç mi hiç üzerinde durmadığım bir karakter daha ._. Onu Bloen'in ablası olarak tasarlamıştım ama çizince aslında cami önünde dilendirmeye daha uygun biri olduğunu fark ettim. 18 yaşında birini nasıl dilendireceksem artık asdgghghb (Doğru tahmin, sol omzundaki bir kusmuk.)

Dıtdırırdıtt. Çengelli'nin iğrenç ve oldukça yeteneksiz ellerim tarafından yeniden şekillendirilen saçları U_U Neden bilmiyorum ama önceki saçı hiç hoşuma gitmiyordu ama yeni bir tane bulamayacak kadar da üşengeçtim. Sonra artık o saçlardan nasıl bıkmışsam oturdum saatlerce bu aptal saç için uğraştım ._. Fark ettim de, hayallerimi kağıda geçirmeyi bırakmalıyım ;A; Beynimde daha havalılar çünkü ;A; Onları hiçbir zaman istediğim gibi çizemiyorum çünkü ;A; (Nate'in orda ne işi var hiç bilmiyorum asdfghjk) Nate demişken...


Asjkfhjksfhjksh dedim resim çizme konusunda acayip gaza geldim ve çizim defterlerimde ne kadar beğendiğim çizim varsa hepsini birleştirdim asdfgshj (R-Rin'e çok benziyor o.o"" Kahve saçlı yapmam gerektiğini biliyordum damn.)

Bu da Kaan U_U Kaka Kaan U_U Gay Kaan U_U Tiiğm Edvirdçı Kaan U_U


Eeee geçenlerde yazdığım randomda adı geçen Boomer'a merhaba deyin. O bir gay. Bu çocuk benim sinirlerime dokunuyor ve hadi ama ben ne bok diye arka plan yapmaya çalıştım ki? Dijitalde boyama yapmayı ya cidden unutmuşum ya da adam akıllı boyama yapamayacak kadar tembelleşmişim, hangisi bilmiyorum ama boyama tarzımın animelere kaçtığının farkındayım ve bunu beni deli ediyor.


Bunlarda gene randomda adı geçen çifte kumrular; Serhat ve Chels -_- Cidden. Bir. Daha. Yeni. Karakterleri. Çizmeyeceğim. Beynimde. Daha. Güvendeler. Ayrıca Serhat senin esmer olman gerekirdi wtf?! 

"Bu kadar resim var ve hiçbirinde adam gibi Bloen yok? Gelişme gösteriyorsun. Artık ondan başka şeylerde çizmelisin~" demeyin çünkü sizin için özel olarak hazırladığım pembe perçemli aptal turu şimdi başlıyor~


Eh. Bu resim konusunda ne desem bilmiyorum. Boyama cidden animeleri andırıyor efet. Aslında ilk başta tek istediğim atkı dizayn etmekti ama ortaya böyle bir şey çıktı. O atkıyı da ona Una vermiş zaten afdsgfh


AMACIM NEYDİ HATIRLAMIYORUM. HATIRLAMAK DA İSTEMİYORUM. MALIM.Birde bu var ama sanırım hiç bitmeyecek. 


o resimden bir şey çıkmayacağını anlayınca biraz oynadım ve bu oldu ._. hohohohoho ._. hayatınızda gördüğünüz en dandik boyama ._. ama bence diğerlerinde çok daha iyi ._.

Birde gerçekten çok uzun zaman önce çizdiğim resimler vardı. Eehehehe sıkıldınız biliyorum ama artık başladım ve durmayacağım! >:3


Normal versiyonu.


Kadına şiddete hayır versiyonu.


Boyamaktan nefret ediyorum versiyonu.


O saçları sikseniz boyamam versiyonu.


wtf am i doing with my life versiyonu.


BİTTİ. HELE ŞÜKÜR.

Şimdi düşündüm de, o ilham perisini geri istiyorum. Hayatım boyunca yapmayacağım çoğunlukta resim yapmışım. Sabahlayarak dört resim bitirdiğimi hatırlıyorum. SENİ NALET HIRS, OKUL VARKEN NEREDEYDİN İPNE?! BANA NİYE TARİH SINAVLARINA ÇALIŞMAM İÇİN HIRS VERMEDİN DE GİDİP RESİM YAPMAM İÇİN HIRS VERDİN? ÇOK KÖTÜSÜN ;A; SENİ KAKA ;A; BİR DAHA SENİNLE KONUŞMAYACAĞIIIIIIAEEEIIIĞĞIM İŞTE ;A; ÇİŞ ;A; PİS E-EE ;A;

Cidden ben kimle konuşuyorum? O___________O

Olum saat 14:16 olmuş lan. Bir yazı yazmak neden bu kadar zamanımı alıyor? Gerçekten bir ara oturup hayatımla ne bok yaptığımı düşünmeliyim.

Sonra.

Not: Birde ben şu ara babamın kafasını "BAĞA GRAĞFİĞK TABLEĞTĞ ALĞ BUBAĞ" diye şişiriyorum yani siz bana bir kaç tablet önerseniz falan diyorum? Nasıl fikir? Güsel fikir U_U 

Hadi, bay.

Ama abi harbiden p-pa-parmaklarım... a-acıyor...

19 yorum:

 1. Yazıyı yayınladığından bir dakika sonra gördüm. Rekorm .))
  En sevdiğim resim Bloen ve portakallar.
  Çok seksi çiziyorsun

  YanıtlaSil
 2. Oğlum çok güzel çiziyorsun lan. SAI indirdim ama ben hayatta böyle çizemem herhalde. Daha arkaplan çizemiyorum. TT_TT Ve o Çengelli çok hoş. Yeni karakter de çok hoş.
  Yalnız neden bu kadar güzel çiziyorsun? ;M; Kızqandım... .s

  YanıtlaSil
 3. UNA.sonunda kevin la benzeşen bir karakterini gördüm unazo-samaaa evet..kev çok yalnız ve evet kevin ın kısaltmasını kev olarak buldum *genius* ;U; beninbüyükbabasınıngömleği ve sofrabezindenatkı ikisi de çok iyi,cidden~ çizimlerin yine çok iyi ve boyasan da boyamasan da çok iyi görünüyorlar~~ -u-

  YanıtlaSil
 4. Wow çizimler harikaaa ♥-♥ bayıldım unazo-samağğğ *-* Aku no Hana da bitti şimdik biz nerde psikopat animeler izleyeceğiz T-T baş karektere bende sinir olmuştum onun yerinde olsaydım kızı gebertir ben onu hizmetkaım yapar onu tehtid ederdim :D Blood c sevilmez mi bea :D ben en çok kızın ortadan ayrılma sahnesini ve sayanın gözlerinin kırmızılaşım yaraktıkları gebertiği sahneleri çok sevmiştim *-* Una yakışıklıymış alıyorum onunda beynimdeki hareme :D çengelliyi ve Boomer'de alıyorum haremime nihaha :D Bloen vışş yakıyor ortalığı *-* Testi yaptım ve 34 çıktı sonuç :D manyak bir karekter yaratmışım ben bea :D resminide çizmeye başladım :D Boomer'e bayıldım gay olsada erkek kıyafetine girer aşık ederim onu bana niahha :D

  YanıtlaSil
 5. Yazı yazmaya çalışacağım unazo-samağğ :D Üniversite sınavı yaktı beni yaktı ne halt edecem hiç bilmiyorum :D ocak ayında olma söylentiside var sınavın T-T yandım ben T-T Amin cümlemize kolay olsun sorular amin amin aminnn *-* Aşkito vahh orda ne yakşıklı erkekler var ne güzel erkekler var :D Kentin evrimleşiyormuş aramda iyi onla nihaha :D eylem puanları benide bitiriyor T-T şu sıralar kentinle 2 kere çıktım birde nathielyle sarı kafayla çıkıtım :D siyah kafalı olan Armin :D Castiel demişken benim -27 yada -28 T-T beni sevmiyor gördüğü yerde kovuyor kötülüyor beni fakat ben diyaloğlarda ne söyleneceğini buldum +lısı -lisi nihaha :D artık sonraki bölümlerde aramı düzeltecem bu diyaloglar sayesinde .D

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel çiziyorsun Unazo-sama ;A;
  Ve yaz gerçekten sıkıcı geçiyor ama izleyecek anime olduğu sürece... v.v Ben yorum yazamıyorum la, niye ;A; Böyle kısacık oluyorlar ;w; Neyse işte, çok güzel çiziyorsun *-*

  YanıtlaSil
 7. GFMGNFBS O.RESİMLER.BİR.HARİKA. *Q* Cidden harika ve kötü olduğunu söylemeye devam edersen hayali testeremle kovalarım seni Unazo-sama. Nasıl yaparım bilmiyorum ama kovalarım. (gmdjk İnsanları aptal olduğum konusunda ikna etmede çoh başarılıyım UvU) Resimlerin altındaki notlarda gülme krizine girdim. Şu aralar her şeye gülüyorum. Üsgünüm ;_;
  Herkes Ouran'ı ilk 3 bölümde sıkıcı ve klişe bulduğunu ve sonralarda sevdiğini söylüyor. Ben ilk bölümden sevmiştim animeyi ._. (Gerçi seriye baştan beri "Sefyom seni Tımaağğğ *q*" gözüyle bakmıştım ondan olabilir ._.") O bölümlerin eksiği neydi ki? ._. Üvey eflat muamelesi yapıyırlar ik 3 bölüme. Yasık o bölümlere. ONLARIN DA CANI VAR, DUYGULARI VAR. GECELERİ AĞLIYORLAR, ÜSÜLÜYORLAR. AŞK ACISI ÇEKİYIRLAR, BUNALIMA GİRİYIRLAR. ONLARA ACIMIYOR MUSUNUZ? ONLAR İNSAN DEĞEL Mİ? ONLAR DUYGULARA SAHİP DEĞELLER Mİ? HA? HA!? SORARIM, O BÖLÜMLERİN NESİ EKSİK- (Bence devam edersem sen beni testerenle kovalayacaksın U_U)
  Çengelli çok seksi olmuş asfdj

  YanıtlaSil
 8. Unazo-samağ (੭•̀ω•́)੭̸ al sanağğ biir ~♪ nota evet bir notaa ehehe .w.
  -güselbiseygöndermekisterdiamabeyniyetmedi- neden beyin neden çalışmıyorsun biraz yaratıcı olsan noluurrrğğaasdvghg щ(ಥДಥщ) ??
  Yazıya baya bi alakasız oldu bi giriş oldu bu ._.
  Unazo-samaa öncelikle çizimlerine gerçekten bayıldım *v* Renklendirmelerin de çok güzel olmuşş:3 -kendisi daha önce hiç renlendirme yapmadı ;w;- Aslında en iyisi böyle birden hırslanıp peş peşe çizmek unazo-sama yoksa istek gelicekte çizicende olmuyo gerçekten -bende şahsen olmuyo- ;w;
  Ve sofra bezi sdafvad çok güldüm buna ya sofra bezi dedi ya çocukcağazın atkısınaasdassa ayh -durur ve nefes alır- durur hm durur hııımm okudukça acayipleşen bir kelime buğ yoksağ ben miğ yanlış yazdığm ⊙ω⊙ Neyse Unanın chibi halini çok sevdim ya çok şiriin (ღ˘◡˘ღ) Ve bloenin şu en son resmi baya büyük olmuş yani büyük derken yirmi yaşında falan gibi yani orda bilerek mi büyük çizdin yoksağ sadece bana mı öyle geldi diğe şey ettim ben yani yoksa kötü bi amacım yok ki binim ;w;
  Unazo-Samaa şimdi sen tablet istemişsin yaa bunları fareyle mi çizdin şimdi sen?? ;◡;
  Neyse ben sana bir tablet önerisinde buluniyim gelmişken bu tablete bak bi düşün taşın sonra babanığ ikna et aldırrğ derim bin adasf -pek büyük hayaller de kurma bindin fazla biklentin olmasığn yaniğ ;w; -
  Wacom Intuos5 Touch Small Tablet PTH-450-EN (hepsiburadadan baktım ben :3) Bu küçük boy o yüzden fiyatı da küçük asdsdf Bu baya satılmış ve bu fiyata son ürünmüş unazo-samağğ kaçırma dirim - bu tableti sana aldırırsam benden çok iyi satış elamını olabilir - ٩(๑' 3 '๑)۶ Vee bir de Wacom Bamboo CTH-470S-EN var bunların arasında kaldık biz abimle ~ valla ben daha önce hiç kullanmadığım için bilmiyorum o yüzden daha fazla yorum yapmıyım ve gidiyim en iyisi - belkide şimdiye kadar almış da olabilirsiniz ve bende mal gibi boşa yazmış olurum ni gizil - ;◡;

  YanıtlaSil
 9. awawawawawawawaaa kesinle çok güzel çiziyorsun Unazo, bir grafik tablet almanı kesinlikle isterim.O Mary Sue testini ben de yapmıştım 20 falan çıkmıştı galiba -,-
  öhöm. Tabletlere gelecek olursak...Aslında ne boyutu ne de markası hiç önemli değil, bir tablet olması yeter ve bir de uzun ömürlü olmalı. Mesela taptığım sensei Naguri tabletini 8. sınıftan beri kullanıyormuş ve şuan 19 yaşında. Tableti de graphire4 bu arada. Daha profösyonel birinden öneriler istersen şuraya bakabilirsin; http://fox-orian.deviantart.com/art/Wacom-Starter-s-Guide-2011-189976186?q=gallery:fox-orian&qo=4
  Tablet aldıktan sonra klavyedeki veya tabletteki düğmeleri, daha çabuk çizebilmek ve konsantre olabilmek için 'kısayol' olarak kullanabilirsin.(örneğin z'ye basarak kalemin boyutunu arttırmak x'e basarak azaltmak gibi) Bu kısayolları etkili olarak kullanabilmek için Intuos serilerini tercih edebilirsin. Tablet üzerindeki düğmeleri daha çok olduğu için daha elverişli.Bu tablet kısayollarından bahsetmemin sebebi, diğer artistlerin hemen hemen hepsinin bu kısayollardan yararlanması ve kesinlikle yararlı bir yöntem olması.
  Herneyse. Çoğu kişi Wacom Bamboo serilerinden yararlanıyor. Ben, Wacom Bamboo Pen&touch kullanıyorum. Şuana kadar pek sorun yaşamadım. Hatta kalemin ucu da henüz bitmedi. Tahmini olarak bir kalem ucu en fazla 2-3 yıl dayanabilir diye düşünüyorum.
  İstersen youtube'da Wacom'un videolarına bakarak daha çok bilgi edinebilirsin.
  Umarım yararlı olmuşumdur ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benden daha çok yararlı olduğun kesin Yane-Chan..;w;

   Sil
 10. Unazo çok kötü bir haberim var. Sphén'de bunu denedim ve sonuç 6 çıktı. VE SPHÉN 6 ARALIKTA DOĞMUŞTU......O____________________O Bu test kesinlikle lanetli U_U
  O kadar çok resim çizmişsin ki dün 3 resim çizdiğim için kendimle gurur duyduğum anlardan utanıyorum. Elimin altında tablet var ama yine de bok gibi çizmeyi başarıyorum şldskamf (1 resimi çizmeden önce 7 kez kesin siliyorumdur adsklj)
  Bu arada benim ölümümden sonra o kadar çok yazı yazılmış ki yetişemiyorum muhtemelen çoğuna yorum yapamıyjöm asşdkjf
  Herneyse tablet konusuna gelirsek zaten yukarıda baya aydınlatılmış bu konu ama yine de ben de biraz değineyim. Eğer ucuz ve kaliteli bir şey istiyorsan Nyanmusasu'nun önerdiği şeyleri alabilirsin. Direk Bamboo serisini de alabilirsin. Benimki Bamboo Touch (ve bamboo serisinin en boktanlarından biridir muhtemelen ürünün Konyaya gelmesi için geçen yılları ve benim onunla geçen 4. yılımı hesap edersek külüstüre kaçmış alsdkcm)ve 8. sınıfın yazında kalem ucunun iflas etmesi dışında (sonradan düzeldi neyseki(hem silgi ucuyla da resim çizilebiliyor ben hep silgiyle çiziyorum aldskf)) pek de sorun çıkarmadı. Ama söylemem gerek, ekransız tabletlere alışmak genelde biraz zor olur. (gerçi sen mouse'la çiziyorsun o kadar sorun olmaz herhalde (bu kadar çok parantez içi açmamın sebebi ne bilmiyorum))
  Intuos serisinin algılama kapasitesi (WTF?) çok iyidir. Eğer parana kıyabilirsen veya hazır alıyorken babama gömeyim dersen adam gibi bir intuos da alabilirsin.
  Eğer gömmüşken tam gömeyim altından kalkamasınlar, benim de cillop gibin bir tabletim olsun diyorsan da direk wacom cintiq aldır. Fena gömer ama profesyonel tablettir. Layerları da araya katınca gerçekte çizdiğinden daha güzel çizersin. (Bunu ekransız tabletlerde resimleri taratmadan çizip gazaba uğrayan ve ekranlı bir tablet isteyen biri olarak söylüyorum.)
  Ne kadar saçma sıçma bir yorum oldu böyle.......

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. aşağıda karakterini mary-sue ya benzetenler yüzünden mi koydun bu testi, hani bakııııın benim karakterim mary-sue değil bi kereeem u___u gibilerinden? :D

  YanıtlaSil
 13. bak şimdi yazmayayım yazmayayım, takip ettiğimi belli etmeyeyim diyorum ama olmuyor. YAZI YAZSANA ULAN! >o<

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. abi kaç gündür bir şeyler yazayım diyorum ama olmuyor >A<""
   HEM DİYENE BAK HELE. asjdkfhgsdfg

   Sil
 14. L den nefret ediyorum kira forever aq

  YanıtlaSil
 15. bloen, blaen diye okunuyor dimi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kafana göre oku ya ajdajsdh ben hep bıloen diye okuyorum

   Sil
 16. Kardeş sen yorum kısmını gizlemişssin ama? Ya bu mary sue sonucunda ben 30 küsür bir puan tutturdum ama sanırım mümkün değil öyle bir şey yani. (Tabi şimdi karakterim uzaylı-kurtadam vampir uyruklu iskandinav filan olduğu için.... Olur canım böyle şeyler)

  Ya benim şimdiye kadar resim sanatıyla en yakın temasım matematik defterlerimin boş kenarları vasıtasıyla yaşandığı için böyle tabletli mabletli şeyler görünce şaşalıyorum biraz. Korkuyorum hatta, bilgisayarın fişini çekip yatağın altında geçmesini beklediğim dahi olmuştu (bkz: teknolojinin bizi ele geçireceğine inanmak; "ANNNNEEEEAAAĞĞĞ BİLGİSAYAR İNSAN YAPTI!!!"; iq'um ve ben, iq 45;)
  Ama seni de tebrik ediyorum kardeş, o boyama işi çok melem bişey (paint te evi boyamaya çalışırken tüm sayfayı boyamak) Şaka şaka, geçen bi LoL karakterinin yapım aşamalarını izledim. Böyle çizmesiydi, boyamasıydı filan (tabi sonuna kadar gelemedim, bilgisayarım da gelemedi Anam anlatıyo bunları -_- )

  Kısaca Deviantart da ki digital art kısmından her bir insanın ayrı ayrı elini öpesim geldi. Senin de unazo dono. Belki bir gün adını böyle reklam tabelalarında görürüm. Sonra da derim ki, İşte bu insan, evlatlarım, hep benim sayemde buralara geldi.

  -bu arada portakallar favorim ;))))DDDpppPPs.s.sS (bkz: Ben ne oldum ya?!)-

  peki hiç kağıda çizim yapıyor musun?ya da hiç resim dersi filan aldın mı? meraktan soruyorum, ajan filan değilim yoksa. YEMİN EDERİM.

  YanıtlaSil