6 Şubat 2013 Çarşamba

(başlık var ama görünmez pelerini de var)

Selam lan ._. (annem her zaman dünyadaki en saygılı ve terbiyeli çocuk olduğumu söyler ve kesinlikle yanılmıyor U_U)

 Bu tatilde en az yaz tatili kadar sıkıcı ama yemin ederim bu sefer okulu bir gıdım bile özlemedim. Özlemem de lan. Aman benden uzak dursun. Tatilin ilk haftasını, dönem boyunca sabah altıda kalkmanın verdiği acıyı çıkarmakla geçirdim ki hala öyle geçiriyorum. Ciddi söylüyorum şu tatilde uyandığım en ama en erken saat öğlen on iki buçuk. Ve sanırım bünye artık uykusuzluğa dayanamaz bir hale gelmiş olmalı ki sabahlayacağım diye tutturup sabah ezanına kadar Animez izliyorum, en sonunda dayanamayıp vurup kafayı yatıyorum sonra da ikide kalkıyorum. Bir iki gün böyle devam etti bu. Sonra dedim kendi kendime, "kızım kendine gel bak kurtul şu iğrenç düzenden bir hafta sonra okul açılınca ne bok yiycen geri zekalı" diye. Ama böyle dememde pek bir işe yaramadı çünkü her ne kadar on iki buçuk- birde yatağa girsemde uykuya anca üç buçuk civarında dalabiliyorum. Bugün sabahlamayı denedim ve sırf inci sözlükte takılıp, kedi Maru'yu izleye izleye (hangi aklı yerinde insan saatler boyunca kutulara girmekten aşırı zevk alan bir kediyi izler ki Allah aşkına. SAATLER DİYORUM. SAATLER BOYUNCA TOMBUL BİR KEDİYİ İZLEDİM BEN) sabahladım ama yakalanma korkusuyla yatağa girince uykuya daldım ve yine bir buçuk gibi kalktım. Tamam uykuyu çok seviyorum ama bu kadarı benim için bile fazla lan. Tatilimin dörtte üçü uyumakla geçti, günlerimin yarısı hala yatakta geçmeye devam ediyor ve ben cidden buna sinir oluyorum. Bu kadar fazla uyumak beni cidden sinir ediyor. Ben bu tatilde boş geçirmek istemiyordum ama sokayım gene aynı monotonluk. Tek fark bir sürü anime bitirmiş olmam ve evet bebeğim şimdi o animeleri tanıyacağım U_U


Amnesia: Evet. Böyle bir animeyi izleyecek kadar iğrenç bir psikolojideyim. İzlerken geberiyorum lan. Bu animeyi izlemek okula geri dönme düşüncesi kadar kötü ama genede izliyorum askjdjfksnd Şimdi adını hala bilmediğimiz bir kızımız var ve kız geçirdiği bir kazadan sonra tüm hafızasını kaybediyor sonra da olaylar gelişiyor. Ama o olayların gelişmesi ve ana karakterdeki kızın kişiliği o kadar BAYIK Kİ. Animeyi var ya sırf openingi ve Toma için takip ediyorum. Onlar olmasa bilgisayara yapacağım şey aynen bu:


sırf bu çocuk içinde izleyebilirsiniz yani u.u
olm Toma lan bu!1!! Tomaaa!!!1 Tomaaa!!!!
asmfaskjfajkl tamam kestim ._.
Bir kere ana karakterin seiyuusu ölmüş, kızı mezarından seslendiriyor. Zavallıcık mezarda olduğu için tabi kızın ağzından sadece "etto... ano... arigatou... gomen ne..." gibi kelimeler çıkıyor. Anasını satayım birde o kadar taş gibi erkeklerin bu kadar geri zekalı, cansız, ölü bir kıza aşık olmalarını aklım almıyor. Tamam belki hepsi aşık değil ama o opening ne o zaman lan!? Bizi sırf sinir etmek için mi öle yapmışlar!? Hadi kız güzel olsa neyse ama kızın kişiliği kadar görünüşü de bana çok itici geliyor U_U Öyle sürekli güllü müllü takılan kızları sevmiyorum ben :I Asjfsjkdbgskjg neyse. Bunun yanında kızda, (durun durun o kadar içime attım boşaltmazsam olmaz kızı yermeye devam dsvbsakjfs!!!) hafızasını kaybetmiş birine göre gıdım heyecan yok. İnsan bir korkar, ürker, etrafına sorular sorar, kim olduğunu öğrenmeye çalışır o da olmadı biraz mimiklerini oynatır falan. Bu kız da o da yok. Kanaatimce o kız (adını bir öğrensek fena olmayacak hani) anime tarihindeki en itici kadın ana karakter olarak seçilmeli. Animenin iyi yönlerine gelirsek: Bir kere renk paleti hariiğğkaaaaa. Resmen gök kuşağı kusuyorsunuz. Konuda güzel aslında ama adamlar ana karakter seçimini yanlış yapmışlar. Bunlara rağmen Amnesia, sırf yakışıklı erkekleri ve opening müziği için izlenir. Tabi sabır taşınız düşündüğünüzden daha sağlamsa.Code: Breaker: Canına kurban olduğum bir diğer seri .A. Bu anime Ao no Exorcist'e olan benzerliğiyle (özellikle ana karakterler olaraktan mavi ateşler falan) tanınıyor ama şunu diyeyim Code: Breaker'in mangası AnE'den önce yayınlanmaya başladı ki, Code: Breaker şuan 209. bölümdeyken, AnE 43. bölümde. Benzerlikleri beni pek alakadar etmiyor ki zaten benzeyen tek şey alevlerin renginin mavi olması. Ah birde iki mavi ateş sahibinin de seiyuularının aynı olması o.o Neyse ben önce şu tanıtımı şey ettireyim

Derslerinde başarılı, çok iyi Aikido yapan, aynı zamanda güzel bir kız olan lise öğrencisi Sakura Sakurakouji, bir gün otobüsle evine dönerken pencereden birinin insanları mavi bir ateşle diri diri yaktığını görür. Telaşla olay yerine gittiği zaman ise çevrede bu olayla ilgili hiçbir ize rastlayamaz. Ertesi gün okula giden Sakura, sınıflarına yeni gelen transfer öğrenci Rei Ogami'nin, bir gün önce insanları yakan kişi olduğunu fark eder. 
Başlangıçta bu olaylarla ilgisi olmayan, son derece masum biri gibi gözüken Rei'nin kısa zamanda devlet için çalışan, özel güçlere sahip, "Code Breaker" olarak bilinen bir suikastçı olduğu ortaya çıkacaktır.

Bir sürü shoujo anime izleyip, shoujo manga okuduktan sonra bodoslama shounen'e giriş yaptığımdan olsa gerek ben bu animeyi çok sevdim U_U Tabi gene 200 kusür bölümü olan manganın 13 bölüm animesi var lan. Düşünüyorum acaba bu anime sektörü mü fakirleşti de bölüm sayısını bu kadar az tutuyor. Olm 200 bölüm lan. 200. Neyse. Birde bu animede bir ilki gerçekleştirerek normalde hep aynı şeyi yapmama rağmen hiç opening ve endingi atlamadım çünkü çok hoşuma gitti .-. Öyle saatlerce oturup ending'ini izleyebilirim mesela. 

Bu animede de sanırım Amnesia'dan kaptığım "ana karakterdeki kıza acayip sinir ol" hastalığına yakalandım ._. Yahu tüm Sakuralar bu kadar itici olmak zorunda mı? (Naruto'ya gönderme efet ahfjahgajkgha) Ben bu geri zekalı hakkında bir şey demiyorum anacım izleyin görün kendisinin ne kadar gıcık ve ısrarcı bir karakter olduğunu .-. Mangada Ogami'ye ilan-ı aşk etmesi yok mu zaten kafayı yiyeceedim valla -___- Birde öpüyor yüssüz ırıspıı .A.

Persona 4 The Animation: LAN. BEN. BU. ANİMEYİ. YALAR. YUTARIM.

Sağanak yağmurdan sonra ortaya çıkan sisle birlikte gizemli cinayetler işlenmektedir. Yalnızca geceleri yayın yapan Mayonaka TV ile ilgili dedikodular yayılmaya başlamıştır. Yayın sırasında ekrana bakan kişinin karşı tarafta "diğer yarısını" görebileceği söylenmektedir. Bu faili meçhul cinayetleri duyduktan sonra karakterlerimiz gizemli TV kanalını izlemiş ve olaya şahit olmuşlardır. Baş kahramanımız Narukami Yu, kanalı izlerken bedeninin ekrandan geçerek gölgelerle dolu bir dünyaya aktığını fark eder. Bunu öğrendikten sonra tüm karakterler aynı deneyimi yaşamaya karar verirler ve cinayete kurban gidenlerle Mayonaka TV arasında bir bağ bulunduğunu keşfederler.


Biliyorum tanıtım yapmaktan çok öz eleştiri yapıyorum ama napim. Adam gibi becerebildiğim tek şey o.
Tumblr'da, Yu'nun gifini görüp sırf o oğlan için izlemeye başladığım o olağanüstü animeye gelirsek... Başta da dediğim gibi ben bu animeyi yalar yutarım. Öyle de yaptım zaten. Bittiğinde, Death Note kadar olmasa da, bir boşluk bıraktı içimde. Anime oyundan uyarlanmış bir anime ve buna rağmen bence çok güzel ilerledi. İlk dört bölüm acayip sıkıcıydı çünkü hep aynı şeyler tekrar ediyordu, ne olacağını hep biliyordunuz. O ilk dört bölüme ana karakterlerin Personalarını kazanma bölümleri diyebiliriz U_U Ne zaman ki o ilk dört bitti, anime tadından yenmez oldu. Çizimler harika, gizem ögesi çok iyi yerleştirilmiş, komedi desen o hepsinden ayrı, dramı hiç sormayın, aksiyon sahnelerinden bahsetmiyorum bile .A. Ne derseniz deyin ben bu animeye her şeyiyle aşık oldum .w. Tabi animeye sırf uzatmak için konulan boş bölümler vardı, ama diğerlerinin aksine bu boş bölümler hiç boş değildi, gülmekten adamların ne dediklerini anlayamıyordunuz. Ahanda öyle boş bir bölümden sahne (en sevdiğim sahnelerden biridir ha owo)
Öyle böyle değil bu anime benim kanıma bir işledi ki evde "yokosoo verivetto rumuğee" ya da "PERUSONA!!!" ya da "İZANAGİ!!" diye geziniyodum akfvakjghakjga
Yu da ne kadar mimiksiz bir karakter olsa da kendini sevdirtiyo yani. İlk bölümde çok havalıydı mesela. Ondan sonraki bölümde de. Ondan sonrakinde de. (arkadaş hala yazıyı nasıl bağlayacağını bilmiyor o yüzden böyle saçmalıyor. adam anime tanıtımı yapmayalı aylar olmuş lan)
Parantez içi dedi diyeceğini bana söyleyecek bir şey kalmadı o.o Anime tanıtımı yapıp insanlara izleteyim derken, tanıtımını yaptığım animelerden soğumuyosunuzdur inşallah çünkü Persona 4 kadar kaliteli bir animenin bu kadar az bileni olması gerçekten çok üzücü. Persona'ya hak ettiği sevgi verilmiyor, sevin onu. Çok sevin. Özellikle Yu'yu. Dur lan. Siz başkasını sevin Yu benim olm .A. Daha izlemeden vurulduydum ben ona ilk ben gördüm onu çekin ellerinizi üzerinden ajbfajksfba Ciddiyim.
Neyse gel gelelim yazarın yazısını uzatma çabalarına... Şimdi bu yazı aslında ayın beşinde yayınlanacaktı ama benim bok kafalı ilham perim yüzümden bir gün sarktı. Hani ben yazının teee en başında sabahlarken uyuya kaldım dediydim ya, işte ondan sonra sıktım dişimi bilgisayar başında sabahladım ve şuan saat 10:21 ._. İsteyince oluyomuş demek. İşte bu sabahlamış kafayla saide durmadan karaladım ._.
evet o faremsi şey benim imzam olur ._. gerçek hayatta da kullanıyorum ben o imzayı ._.


olm lan fjkafhbajfbhaj sabahladım. birde sabahlarken bir sürü romantik film izledim o yüzden bu saçmalıklar ._.
cidden o an ne yaptığımı ben bile bilmiyorum o_o
tarihe bakarsanız anlarsınız zaten ben bunu çook önceden çizdiydimde koymak bugüne nasip oldu ._. nasip olmayaydı iyiydi dediğini duyar gibiyim ama ayıp değil  U_U bu türlü türlü işkencelere ben maruz bırakıyorum sizi

Ben açıktım. Akşam yemeğinden beri tek lokma ağzıma atmadım ama sabahladığım için babaannemin ağzıma sıçacağını düşünürsek hala da atamayacağım. 
Neyse.
Yeminle yazı yazmayı unutmuşum.
Neyse bebeğim ya bugün çok konuştuk hadi yarın görüşürüz unutma mesaj atmayı bak yoksa gıdığını yerim çikin şapşiğim benim :) :D :D    

O değilde benim duvarımda hala bunlardan var;
 Beğeni saysına bakar mısınız Allah aşkına. Sonra sen neden hiç feysbuka girmiyosun. Zaten o sarı cadoloza ayrı ifrit oluyorum asfajfbhakj Sadece ona değil anasını satayım tüm diziye ifrit oluyorum. Vakit öldürmek için bile izlenmez lan o dizi. O kadar boktan, o kadar sikimsonik, o kadar (buraya getirebildiğiniz tüm hakaretleri getirin) dizi ki. 

11 yorum:

 1. amnesia ne amnesiaymış adını çok duydum. çizimleri falan mı güzel ben şahsen zerre kadar başlamayı düşünmüyorum -_- ama ao no exercisti yeni bitirdim o yüzden senin zevkine güveniyorum persona 4 the animationa başlayacaım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O animenin erkekleri çok yakışıklı o yüzden adı bu kadar ünlü ki sen üne kanma, o animeye sakın başlama. Zaman kaybı.

   Sil
 2. Persona 4 ü gerçekten merak ediyorum *A* ve o çizimler ne hoştur öyle sdfg ~~ 2.ye bayıldım özellikle *lick lick* -w-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Persona izlenmez mi yıhaa .A. Hemen başlamalısın .w.
   teşekkür ederim -w- ve var ya benim en sinir olduğum resimdi ikinci asdfghjkhtfv

   Sil
 3. Persona 4'ü ben de izlemiştim Unazo-sama *Q* İlk iki bölümü sıkıcı bulduğum için ön yargılı yaklaşıp biraz erteleyerek izlesem de çogzeldi, çogzeldi! v_v
  Ve çizimlerin..Müthişler! Ben senin çizim stiline bayılıyorum.
  Ve 2. resim...şlkjhkhjglışjo
  2013 animelerini zor takip ediyorum. Otome animesiymiş galiba Amnesia, izler miyim bilmiyorum. Zaten 3 ay falan önce bir reverse harem krizi yaşayıp UtaPuri ve La Corda d'Oro izlemiştim, tekrar yaşayacağımı sanmıyorum .__.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dimi dimi ama ya Perusona bu *w*
   ehehe sağol bak utandırdın beni o///w///o
   Eh... UtaPuri ve La Corda d'Oro benim izlenecek listemdeydi ama Amnesia yüzünden reverse haremden öyle bir soğudum ki ._.

   Sil
 4. anime tanıtımında paslanmak mı. rtyuıo şakacı şey seni
  döktürmüşsün unazo-sama şişman kediyi izlemek işe yaramış tyhjukı
  persona nın konusu çoğ hoşuma getti açıkcası. izlenecekler listeme şeyettim şimdiden .w. ayrıca çizimler konusunda da en son hatırladığım haline göre acayip ilerlemişsin çok güzel çiziyon eşşek sıpası o3o ha bi de bi de... ıı şey unuttum =_=

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. askjghajksdgh Maru o Maru. Ama kedi genede tatlıydı çim felan yiyip göt kadar kutuya bile girmeye çalışıyodu U_U
   ehehe sağol -w-

   Sil
 5. OH, MARU BENİM İLK AŞKIM. ÇEKİL YOLUMDAN BİATCH!
  ... Şey, şişman ve gri kedilere aşık olma gibi garip bir zayıflığım var da... -_-" (Ama uzak mesafe ilişkisi veya platonik aşk gibi oluyo.)
  ABİ AMNESİA BOK GİBİ BİŞEY LAN ASKLDFJ Herkes renklerini çok seviyor falan da bence hem acayip derecede zayıflar (evet, bunu 1 yıl önceye kadar uzuv niyetine makarna çizen biri söyledi) hem de gözlerine uyuz oluyorum. Yeşille sarıyı, maviyle yeşili, morla kırmızıyı falan karıştırırsın anlarım da AÇIK KAHVERENGİYLE MORU NİYE KARIŞTIRIRSIN? HANGİ AKLA HİZMET KARIŞTIRIRSIN? O müdürün, beyaz kafanın ve 2 metrelik matematikçi gözlüklü sarışın öküz yarmasının gözleri beni öldürmeye yetti zaten. Ve evet, kız kezban, hatta kezbanlıkta yeni bir boyut açmış bir kezban. Ve seiyuu'su zombi olsa daha başarılı olurdu bence. Arada inleyip hırlardı en azından.
  Code Breaker'ı da izlemek istiyordum. Ama indirilecek anime listem iyice karıştı şu sıralar. Zaten indirdiklerimi de pek izlediğim söylenemez -_-"
  Persona 4'ün de ilk bölümünün birazını izleyip Selene'den indirmesini istemiştim. (Evet, okul zamanında Selene'ye indirtiyorum asdk çünkü internet bana yasak.) Ama Selene pek sevmedi, ben de boşver o zaman indirme dedim... ki... bence sen bunu duyunca ikimizin de ağzına sıçmak isteyeceksin sdklfj
  Ama Persona 3'ün de animesi var. Karakterleri aynı değil belki ama ona da bir göz at bence. Ben güya göz atıcaktım geçen yıl ama üstüme üşengeçlik çöktü.
  Bu arada resimlerin asldfkjmsadlfmsladkfjsdlmsfslkdfjs Abi safkldjs o bandajlı çocuk çengel mi? (Adı neydi hatırlamıyorum açıkçası o yüzden mazur gör.) Benim aklıma başka karakter gelmedi de ._." Ve Nate süper. Her türlü süper. Gözlerinin rengi de çoğoş. Ve telefondan okurken 2. resmi büyüttüğümde ekrana tükürmüştüm gülmekten dsşklfjdsşalkjf NATE LALADI. DAĞILIN.
  Ha bir de, line art yeteneğine ve sabrına cidden saygı duyuyorum. Abi... En büyük işkence ya o. Hayır. Ben o kadar line art yapsam muhtemelen hayatta kalamam. Ya intihar ederim ya da kendimi dolaba kitlerim. Zaten beceremiyorum. ot gibi çizgiler çekiyorum anca şksdjaf
  Neyse çok saçmaladım ok bay .s.s.s
  (Yoruma devam ederdim de yazıya saygısızlık olmasın şimdi. Ondan uzun olursa ayıbolur U_U şlafd)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam kızma Maru senin olabilir ama bende arada sevsem olmaz mı .A. Saatlerimi verdim ben o kediye sdabgfjhasgfvbsa
   O değilde ben Amnesia da bazı kıyafetlere çok gıcık oluyorum (bkz. Shin'in farklı renk donları) Gözde rengi karıştırma olayı benim hoşuma gitmişti ki animede hoşuma giden tek şey o ._.
   Sizi cidden döverim lan ben Persona 4'ü nasıl izlemezsiniz abkjgbhdaskgbhk!!! İlk dört bölümü atlattığınızda çok güzel oluyo bak demedi demeyin. Persona 3'ü bende izleyecektim ama fansub çevirmeyi bırakınca hiç başlamayayım dedim (arkadaşta ingilizce alt yazılı bir şeyler izleyecek göt yok. onun tek mekanı türkanime tv asdsaf)
   Evet o bandajlı mölül çocuk Çengelli ._. Ben zaten Nate ve Çengelli dışında erkek çizmiyorum ki, yani çizecek el yok kapasite yok adjajkfd Lineart işi kolay aslında orda "curve" diye bir zımbırtı var ya hani o benim tüm işimi görüyo valla ._.

   Sil
 6. Amnesia sen nasıl boktan bişiysin öyle? Kıza saatlerce işkence yapmak istiyorum. Daha anime başlar başlamaz kızadan nefret etçeğimi anladım aq üstünden kezbanlık akıyor. O sürekli giydiği baklavalı çorabı,güllü ayakkabısı,güllü şapkası o kadar nefret edilesiki... Bide o saf tavırları yokmu Allah'ımmmmmmm kız hiçkimsenin ağzından laf almaya çalışıp hafızamı kaybettim diye tedirginde olmuyor. Sanki hergün hafızasını kaybediyor amk. Bide o in cin tipli velete tepki bile vermedi. Bügin uyanıcam odamda onu görücem bana ''Yanlışlıkla senin ruhuna çarpıp hapsoldum sende hafızanı kaybettin.'' dicek ve ben normal normal işe gidicem öyle mi? Bide o erkeklerin giyinişi acayip rahatsız etti. Tecavüze uğramış gibi tişörtlerin uçları yırtık ordan kuyruk burdan kemer nerdeyse kalçalara kadar olan çizmeler BU NE DİRRR. Oğlanlar taş gibi ama kıyafetlerle sıçmışlar batırmışlar -_- Bide kız habire zamanda gidiyor geliyor beyin resetlemesi yaşadım resmen -,- 3 bölüm sonra bıraktım zaten sdfsdfsdfs

  YanıtlaSil